הנדסאי חשמל

הנדסאי חשמל

הנדסאי חשמל על המקצוע ועל התעסוקה

בעולם עתיר הטכנולוגיה שבו אנו חיים אי אפשר להתקיים בלי חשמל. מערכות ביתיות, מערכות תעשייתיות, מערכות פיקוד ובקרה ועוד נשלטות על ידי חשמל. הנדסאי חשמל הוא בעל מקצוע שהוכשר כדי להתקין, לתחזק, לתפעל ולתקן את מערכות החשמל שאנו נזקקים להם יום יום עשרים וארבע שעות ביממה בכל מקום, בבית, בבתי עסקים, במפעלים תעשייתיים ועוד.

הנדסאי חשמל הכול על ההכשרה

הנדסאי חשמל הוא חשמלאי מקצועי שלמד בין שנתיים לשלוש וקיבל תעודה של המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית.

מיד עם תום לימודיו מקבל ההנדסאי תעודה של חשמלאי מוסמך. כל הנדסאי חשמל הוא חשמלאי מוסמך, אך לא כל חשמלאי מוסמך הוא הנדסאי חשמל. חשמלאי מוסמך רשאי להתקין או לתקן ציוד חשמלי, קווי חשמל ועוד, אך בניגוד להנדסאי חשמל, הוא אינו יכול לערוך תוכניות חשמל.

במהלך שנות הלימודים נחשף הנדסאי החשמל להתפתחויות העדכניות ביותר בטכנולוגיית החשמל. הוא מתנסה בהקמה, בתכנון, בפיקוח, בבנייה ובתחזוקה של מערכות חשמל ומערכות פיקוד ובקרה. תוכנית הלימודים מתמקדת בפיתוח מערכות חשמל ביתיות ותעשייתיות.

הנדסאי חשמל הכול על אודות התעסוקה

הנדסאי חשמל הוא דמות מפתח חשובה בניית תשתיות חשמל לצרכים שונים ובמתן שירותי תחזוקה ותיקונים למתקני חשמל.

ההנדסאי חשמל יכול להשתלב במגוון תפקידים במגזר העסקי ובמגזר הפרטי.

הנדסאי חשמל רבים עובדים כקבלני חשמל עצמאיים וחיוניים מאוד בענף הנדל"ן. בעת בניית בית חדש או בעת שיפוצים של בית ישן, הנדסאי חשמל יהיה בעל המקצוע שיתכנן ויתקין את תשתיות החשמל לבית. לעתים הוא יבצע את העבודות בעצמו ולעתים הוא יפקח על חשמלאים בדרגות נמוכות יותר שיבצעו את העבודות בהתאם להנחיותיו.

הנדסאי חשמל מבוקשים מאוד ומשתלבים בתעשייה. הם מאיישים משרות רבות כמו משרות פיתוח, תחזוקה, בקרת איכות ואנרגיות. גם בתעשיית ההיי טק קיימת דרישה להנדסאי חשמל.

מחפשים הנדסאי חשמל? צרו קשר עם "זריז חשמל". צוות העובדים עבר הכשרה רחבה בתחום החשמל, הם עובדים תחת התקנים המחמירים ביותר ושמים דגש רב על נושא הבטיחות.